Végre nyaralok, nem fogom én ott is tartani a diétát!
Egy kis fagyi nehogy már ne férjen bele, meg egy kis lángos!
Persze, egész évben figyelek, még akkor se engedhessem el magam, ha lazítani megyek?
Étel érzékenységem van, hogy menjek így nyaralni?
Kép: pixabay
Ha csak simán a súlyod miatt diétázol,akkor is megfontolandó, hogy felrúgd-e a diétát pár nap nyaralás kedvéért, de ha étel érzékenység miatt diétázol, nem is teheted meg. Nehézséget okozhat, ha be akarod tartani, hiszen az éttermek kínálata nem feltétlenül alakbarát, na és nem is diéta barát. Azonban van lehetőséged, ha én meg tudom oldani, Neked is menni fog! Belföldi utak kapcsán tudok pár jó tanácsot adni, saját példámon keresztül. Nem nehezebb utazás alatt megoldani az étkezést, ugyanazt a tervezést , előre gondolkodást igényli, mint amikor itthon vagyok. Az étel pedig nem jutalomfalat, hogy nyaralás alatt jár a fagyi, vagy a lángos, ugyanazokat a testi funkciókat kell az ételeknek ellátniuk, mint amikor itthon vagy. Nem kell beérd a lángossal, nézzünk pár tippet az utazás, nyaralás alatti diétás étkezések megoldására!
Utazásoknál nekem bevált, ha fehérje turmixot , uborkát, salátát, paradicsomot, puffasztott rizs szeletet, túrót, sajtot mindíg viszek magammal , és egy műanyag tányért, kést, villát, shakert az étkezéshez- bárhol tudok diétámnak megfelelő tápanyagokat magamhoz venni! Az alapanyagok mennyisége a szállástól függően alakul.
Egyszerűbb megoldás volt csak a cukrot és erjesztett ételeket, fehér lisztet , finomított szénhidrátokat kerülni, manapság már érzékenység miatt a glutént is. Emiatt előnyben részesítem a vendégházas pihenőhelyeket, ahol saját kis konyha jár a szállással- legkönnyebb ilyen helyen megoldani az étkezést: bármit vihetsz, hűtőben tárolhatod, főzhetsz, süthetsz bármilyen alapanyagból, vagy készen félkészen elkészítve viszed magaddal, vagy helyben is vásárolhatsz- de egyéni érzékenységben tájékozódj, milyen üzletekben tudsz vásárolni, mert helyi kisboltoknál nem feltétlenül tartanak például gluténmentes alapanyagokat, míg hipermarketek, vagy nagyobb áruházak kínálatai hasonlóak-ami itt találok például a Sparban, Lidlben,.. nagy valószínűség szerint az ország másik felében is tartanak hasonlóakat. Sütéshez a saját palacsintasütőmet szívesebben használom, mint egy ismeretlen eszközt, így legalább azt be szoktam készíteni, bár az utolsó kanálig minden konyhai eszköz szokott lenni vendégházakban, minden adott egy sütés főzéshez, vagy csak melegítéshez.
Kép: pixabay
A szállodákban ugye már nem főzőcskézhetsz magadnak, de szállodai szoba tekintetében már foglaláskor elsődleges kérdésem, hogy van hűtő a szobában-minibár? Na persze nem az ital érdekel, azt azonnal ki is pakolom, és máris feltöltöm az otthonról hozott hűtést igénylő alapanyagokkal, ételekkel. Tehát ügyelve a szállítás alatti hűtésre is, kész ételt is tudsz hűtve tárolni, vihetsz kész húsételt, rakott ételt, főtt tojást, de akár túrót, sajtot , gyümölcsöt, zöldségfélét is vihetsz magaddal- fehérjeturmix-al kiegészítve sehol sem fogsz éhen halni, akár aznapi és másnapi egész napi ételeidet megoldhatod ezekből. A kis hűtőben pedig újra fagyaszthatod a hűtőtáska jégakkuját, másnap is tudod vinni magaddal az ételt.
Ha a szálláson kívül betérsz bárhová egy étterembe enni, az étlapok még általában nem igazán vesznek egyéni érzékenységeket figyelembe, és a “fitness saláta” néven futó étel nem biztos, hogy alakbarát, így jobban jársz, ha nem az étlapról, vagy menüből választasz, hanem egyénileg állítod össze az ételedet – általában már igyekeznek megoldani az egyéni érzékenységek szempontjából elkészített ételeket. Ha a súlyodra akarsz ügyelni, akkor pedig válaszd a grillezve elkészített húst, párolt vagy grill zöldséggel, a cukrozatlan friss salátát is mindíg megoldják számomra, – ahol pedig erre nem hajlandóak, ott nem eszem , van még étterem, általában elég sok. Ha tartasz tőle, hogy nem néznek-e rád görbe szemmel a diéta miatt, nem kell azt feltétlenül megosztani, hogy te csak a súlyodra vigyázol, nyugodtan közöld azt, hogy érzékenység miatt, allergia miatt kell kerülnöd egyes alapanyagokat, – cukor,és liszt, rizs- a glutén tartalma miatt- így biztosan nem esik nehezükre segíteni ebben.
Már igen sok cukrászda kínálatában megjelentek a cukormentes sütemények, fagyik is, sok helyen találsz, sőt egyenesen cukormentes cukrászdát is! -de ha nincs ilyen a kínálatukban, nagy áruházakban, hipermarketekben biztosan be tudsz szerezni cukormentes jégkrémet, csokit, -ha mindenáron bűnözni akarsz, mert nem bírod ki jutalomfalat nélkül a nyaralást!
Kép: pixabay
Nekem személy szerint a motel a legrosszabb szálláshely, étkezés szempontjából. Az étkezés konyhán keresztül történik, a szobákban általában nincs hűtő- téli utazáskor megoldhatod: vagy az autóban hagyod az ételt, vagy kilógatod az ablakon egy reklámtáskában, -nyáron ez nem használható tárolási mód 🙂 Azonban már foglalás előtt rákérdezhetsz szintén étel érzékenységre hivatkozva, hogy tudnak-e segíteni a hűtve tárolásban, és rugalmas tulajdonosok megoldják az éjszakai hűtés problémádat az alapanyagaidnak. 🙂
Remélem tudtam saját tapasztalataimmal segíteni!
Ha tetszett , oszd meg bátran, hátha másnak is hasznos olvasnivaló!
Ha kedved tartja, csatlakozz facebook oldalamhoz, sok érdekesség, motiváció talál rád! Megteheted ITT!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: